Jižní Morava 19.7. – 23.7.2020

More Photos of Česká republika

Česká republika Description

Cyklistické zájezdy a jejich program je produkt našich kolegů a tak víme co nabízíme! Uspokojíme vyznavače pohodové cyklistiky s poznáváním kulturních a přírodních zajímavostí.
Ubytování máme zajištěno vždy na jednom místě a „pod střechou“ ( penziony,hotely, rezidence nebo bungalovy) a stravování je zajištěno polopenzí nebo je Vaší individuální záležitostí.
Cyklotrasy jsou vedeny z 95% po cestách s asfaltovým povrchem a měří 40-50 kilometrů denně, ale je možné si je individuálně prodloužit nebo zkrátit. Doporučujeme jet na silničním nebo trekovém kole. Každý den vyrážíme ze stejného místa od ubytování s podporou autobusu na začátek etapy a Vaší starostí je jen si vzít kolo a dojet na předem smluvené místo. Jezdíme ve skupinkách nebo i samostatně dle vlastního výběru, takže tempo si můžete vybrat dle chuti. Zájezdy jsou vhodné pro každého, kdo rád jezdí na kole v jakémkoliv věku. Při jejich přípravě pamatujeme i na to, aby byl čas na focení, koupání, posezení v hospůdce a návštěvu zajímavostí.
Na všech našich zájezdech klienty pojišťujeme po celou dobu zájezdu pro případ úrazu a léčebných výloh v zahraničí asistenční službou Podnikatelskou pojišťovnou u jejího smluvního partnera v zahraničí.
Odjezdové místo na zájezd je z Prahy 5, parkoviště v ulici Ringhofferova u stanice metra B-Zličín (možnost parkování). Dle dohody možnost i z Brna či po trase.

Jižní Morava – 19.7. -23.7. 2020

Cena: 5 890,-  osoba ve 2 lůžkovém pokoji s polopenzí

Nezávazná rezervace

Ubytováni budeme v srdci jižní Moravy v okolí městečka Strážnice. Ochutnáme lahodná moravská vína a projedeme se na kole po hezkých cyklostezkách vinařským krajem. V rámci etap navštívíme zámecké zahrady v Kroměříži, zámek v Miloticích, navštívíme  “ Moravské Toskánsko“- Kyjov, Bzenec, Strážnice, vykoupeme se v štěrkových jezerech u Ostrožské Nové Vsi, projedeme se i podél Baťova kanálu u řeky Moravy. Zajedeme i do sousedního Slovenska (pokud nás tam pustí) do Skalice a Brodské. Bude nás čekat i trochu kopečků na hrubou Vrbku, větrný mlýn Kuželov, poutní kostel sv. Antonínek a vinné sklepy u Blatnice. Navštívíme i další vinné sklepy v okolí Strážnice a spoustu dalších malebných míst a městeček. Zájezd ukončíme návštěvou  zámeckých zahrad v Lednici a křížové cesty v Mikulově. Naprosto pohodový zájezd vhodný pro všechny věkové kategorie, většinou po asfaltových rovinatých cyklistických stezkách.

PROGRAM:

 1. den:odjezd z Prahy v 7.00 hod., v poledne příjezd do Kroměříže, cykloetapa 30 km nebo 50 km do Strážnice, ubytování v hotelu s polopenzí v okolí Strážnice
  2. – 4.den:tři cyklistické etapy, každá cca 50 km v okolí Strážnice
  5. den: odjezd, návštěva zámeckých zahrad v Lednici a křížové cesty v Mikulově, příjezd do Prahy večer

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:

V hotelu+++ s polopenzí v okolí Strážnice (snídaně bufet, večeře 2 chody) ve 2l. pokojích s možností přistýlky. V hotelu je restaurace, bar, venkovní posezení před hotelem, Wifi připojení.

CENA ZAHRNUJE:

 • 4x nocleh s polopenzí v hotelu
 • veškerou dopravu osob a kol zahraničním autobusem
 • elektronické informační a mapové materiály
 • pojištění proti úpadku CK a programového vedoucího (doprovází Ivan)

CENA NEZAHRNUJE:

 • lázeňskou taxu
 • případné vstupy do památkových a jiných objektů

Detaily zájezdu a itinerář od nás dostanete elektronicky společně s pokyny na zájezd s denním programem a  mapkou s doporučenou trasou. V materiálech je také pár informací o jednotlivých kulturních i přírodních zajímavostech etap. Sami si vyberete, jestli chcete více času věnovat jízdě na kole, přírodě nebo návštěvě některé z nabízených památek. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí!

Vaši přepravu zajišťujeme klimatizovanými autobusy zahraniční značky vybavenými lednicí, kávovarem a videem. Kola jsou přepravována v zaplachtovaném přívěsu pro 45 – 50 kol. V přívěsu jsou upevňována co nejohleduplněji a ukládá je do něho zaškolený řidič autobusu, účastníci mohou pouze pomoci.

Pomocník při balení – co vzít s sebou!

Pro cestování  si vezměte  občanský průkaz se strojově čitelnou zónou. Peníze – na případné vstupy a lázeňské taxy (os./den vždy uvedeno u zájezdu)a další náklady již záleží na Vás. Brašny do rámu nebo na řidítka, případně batůžek na záda a cyklistická láhev určitě přijdou vhod. Praktickou pomůckou je i pouzdro na mapu, které lze umístit na řidítka. Nezapomeňte na základní náhradní díly (duše, lepení, lanka, olejničku na řetěz), pumpičku, zámek na kolo a raději i přední a zadní světlo( blikačku). Přilba není povinná, ale doporučujeme ji – „náhoda je blbec“. Po delším čase stráveném na kole oceníte také cyklistické kalhoty a rukavice. Do lékárničky si přidejte ještě polštářkovou náplast, obvaz a dezinfekci a vozte je s sebou. Pro možnost různého druhu počasí přibalte krém na opalování a pláštěnkuHudební nástroje jsou pro večerní posezení vítány.