Úvod


Již staří Řekové pojmenovali Korsiku jako Kalliste (krásná, nádherná, nejkrásnější ) a odtud pramení jeden z názvů ostrova Île de Beauté – Ostrov krásy. Není však jediným, ostrov je znám také jako Ostrov vůní, Ostrov kontrastů nebo jako Pohoří v moři či Hora v moři. Všechny přívlastky jsou pravdivé. Velmi těžko najdete v Evropě tak rozmanitou krajinu jako právě na Korsice. Najdete zde nádherné hory, které přímo vybízejí k pěší turistice, zajímavé horolezecké terény, horská jezera a řeky s průzračně čistou vodou a samozřejmě překrásné pláže. Záleží však na každém návštěvníkovi ostrova jakou dovolenou preferuje, zda aktivní či pasivní. V každém případě vyhledávají ostrov vyznavači nemasové a neorganizované dovolené, kteří se chtějí sžít se životním stylem ostrovanů, kteří se chtějí koupat na poloprázdných plážích Ligurského nebo Tyrhénského moře, kteří chtějí prožít pobyt v horách a v poslední době i těch, kteří chtějí ochutnat korsickou gastronomii s jejími specialitami. Každý, kdo ostrov již navštívil, se sem bude vracet neustále, protože Korsika je místem, kde se každému splní jeho sny.

K seznámení s tím nejatraktivnějším, co korsická příroda a kultura nabízí, doporučujeme zde strávit alespoň jeden týden, chcete-li opravdu kouzlo a pohodu tohoto ostrova vychutnat, pak je třeba zůstat o něco déle.

 

V následujících kapitolách jsme se Vám pokusili Korsiku alespoň trochu přiblížit, aby jste měli jasnější představu o možném místě Vaší příští dovolené a budeme jen rádi jestliže se nám to podařilo.

 

Petr VAGNER
Michaela VAGNEROVÁ
Mgr. Kateřina EHRENBERGEROVÁ

Vítejte na Korsice.